26.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Instagram тестира нова опција позајмена од Facebook!

Најчитани вести

Facebook неодамна избриша една апликација која сега ќе биде претставена на Instagram!

Во главната апликација, Facebook пред месец дена ја избриша Group Stories функцијата. Но, во моментот истата се тестира за Instagram.

Group Stories е функција која беше претставена на Facebook во декември и им овозможуваше на корисниците да креираат групи каде ќе може да споделуваат видеа и слики кои ќе исчезнат за 24 часа. Се разбира, во моментот сеуште не е познато дали ќе работи на истиот начин и за Instagram или сепак ќе биде променета. /gsm.mk

Instagram testing new feature that Facebook discontinued last month

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com