Home » Инаугурацијата на Силјановска Давкова ќе се одржи денеска во Собранието

Инаугурацијата на Силјановска Давкова ќе се одржи денеска во Собранието

by Журнал.мк

Инаугурацијата на Силјановска Давковка во Собранието ќе се одржи денеска.

Таа треба да даде свечена изјава пред претходниот парламентарен состав по што официјално ќе ја преземе функцијата и ќе започне нејзиниот пет годишен мандат.

Универзитетската професорка Гордана Сиљановска – Давкова е шестиот претседател на земјава и воедно првата претседателка на Македонија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More