Home » Името го добила по една негова песна – ќерката на Ковачевски се запозна со познатиот српски пејач

Името го добила по една негова песна – ќерката на Ковачевски се запозна со познатиот српски пејач

by Журнал.мк

Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски вечерва заедно со неговата сопруга и ќерка присуствуваше на концертот на големата српска и балканска музичка легенда, Момчило Бајагиќ Бајага.

Семјството Ковачевски се фотографираше со Бајага а со него се запозна и ќерката Тамара, која своето име како што дознава 24инфо.мк, го има добиено токму по познатиот хит „Тамара“ кој се најшол на првиот албум на Бајага „Позитивна географија“ издаден далечната 1984 година.

Годинава Бајага одбележува 40 години од својот прв албум а песната „Тамара“ како и многу други негови композиции се слушаат и ден денеска и им се познати на многу генерации.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More