Home » Имате малку време од еден до друг авионски лет? Porsche ќе ве префрли со 911 GT3 RS!

Имате малку време од еден до друг авионски лет? Porsche ќе ве префрли со 911 GT3 RS!

by Lina Muslija

Патници кои имаат кратко време меѓу два поврзани летови на LAX аеродромот во Лос Анџелес ќе бидат префрлени од еден до друг лет со Porsche 911 GT3 RS!

 

Патниците на Delta Airlines кои патуваат преку Лос Анџелес и кои имаат краток временски интервал меѓу два поврзани лета ќе бидат пренесени од еден до друг лет на спектакуларен начин. Како? Па на совозачкото седиште на Porsche 911 GT3 RS, нормално.

Секако, ова е маркетингшки потег – но ќе кажеме дека е навистина одличен. Од Delta Airlines напоменуваат дека оваа услуга е резервирана за „одбрани патници“ – но кој не би сакал да го заобиколи аеродромскиот хаос во 911 GT3 RS? За жал, оваа услуга ќе биде достапна само викендов, односно до 26-ти Февруари, па ако случајно летате преку Лос Анџелес и ако убаво замолите…

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More