22.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

IKEA претстави решение за складирање на конзоли

Најчитани вести

Купувачите на „Плејстејшн 5“ (PS5) и „Икс-бокс серија икс“ (Xbox Series X) не треба да се грижат дали новите конзоли на „Сони“ и „Мајкрософт“ ќе се вклопат во нивните ТВ-кабинети.

Сопствениците на новиот Плејстешн 5 и икс-боксот можеби беа изненадени од големината и тежината на новите конзоли.

За среќа, специјалистот за добро спакуван мебел, ИКЕА, излезе со генијално ново решение за складирање за клиентите што купуваат конзоли.

Како што можете да се види од фотографијата на Твитер (преку ВГ247), некои продавници на ИКЕА користат реплики конзоли за PS5 и Xbox Series X за да им помогнат на клиентите да одберат соодветни ТВ-кабинети.

Ова секако е подобро од купување и правење на нов ормар (ТВ-кабинет), за веднаш потоа да откриете дека незгодно обликуваниот плејстејшн 5 не одговара.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com