Home » Иџе освои второто место на трката во Чешка

Иџе освои второто место на трката во Чешка

by Журнал.мк

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски-Иџе со своето Ферари заврши на второто место на трката во Чешка во рамки на Европското првенство на планински патеки.

Пред него се најде Лиридон Календри од Косово, кој имаше предност од 17,7 секунди, а зад Иџе е Николас Вервер од Франција.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More