10.8 C
Skopje
Thursday, February 2, 2023

Hyundai за Франкфурт најави нов модел!

Најчитани вести

Во своето најново прес соопштение Hyundai Motor најави дека наскоро ќе претстави нов модел во својот европски асортиман . Како најава е искористен и овој цртеж – тизер, но во кусото соопштение не се наведува за кој модел точно станува збор.

Затоа поедини медиуми шпекулираат дека тоа би можело помал atchback, или, дури crossover што во гамата би се позиционирал под моделот Kona.

Производителот на автомобили од Јужна Кореја наведува дека нивниот нов член во понудата ќе понуди и нов дизајн на надворешноста и на внатрешноста, како и нови можности за поврзување со кои би требало да се издвои како лидер во својата класа .

Инаку новиот модел на Hyundai ќе има глобална премиера во септември тековната 2019 година на претстојниот Интернационален  салон за автомобили во Франкфурт; Германија.

Повеќе информации за овој новитет се очекуваат во неделите што претстојат а најмногу пред стартот на големата автомобилска манифестација./avtoklub.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести