32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Hyundai го откри изгледот на новиот i10

Најчитани вести

Во исчекување на саемот во Франкфурт кој ќе се одржи во септември, Hyundai ја претстави новата генерација на i10, но моделската изведба наменета за пазарот во Индија.

Екстериерно, овој модел е многу различен од досегашните модели, но со шпиунски фотографии објавени на интернет. Оттука и заклучокот дека “европскиот” i 10 ќе биде значително различен во однос на овој претставен модел.

Продажбата во Индија започнува кон крајот на овој месец, а во понудата ќе се наоѓа 1.2 литарски бензински мотор со 83 КС и 1.2 литарски дизелски мотор кој доаѓа со стандардниот мануелен менувач.

Погледнете како изгледа новиот Hyundai i10 на видеото во продолжение.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com