Home » Хрватска ќе го помогне евринтегративниот пат на нашата земја.

Хрватска ќе го помогне евринтегративниот пат на нашата земја.

by Журнал

Билатерална средба во Загреб меѓу министерот за правда и администрација на Хрватска, Иван Маленица и заменик на министерот за правда, Викторија Аврамовска Мадиќ.

Хрватска е добар пример за следење во однос на исполнувањето на конкретните задолженија во правосудството за зачленувањето на нашата држава во Европската Унија.

Поглавјето 23 е едно од најобемните и сложени поглавја, а брзината и времетраењето на преговорите во оваа област дирекно влијаат врз напредокот на преговарачкиот процес.

Дијалогот меѓу двете држави ќе продолжи во насока на наоѓање решенија базирани на европските вредности.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More