9.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

HP Envy 14 е наменет за креаторите и го краси 16:10 дисплеј

Најчитани вести

Во текот на CES 2021 саемот, компанијата HP претстави нов лаптоп за широка потрошувачка, наречен HP Envy 14. Се работи за мејнстрим лаптоп, наменет за креаторите на содржини, а го красат исклучителни перформанси и дисплеј во донекаде компактен дизајн.

HP Envy 14 има 14-инчен 16:10 (1920 x 1200p) дисплеј, што го прави 11 проценти подолг од 16:9 екранот. HP исто така ветува и Delta E.

Лаптопот го покренуваа Intel Tiger Lake процесори од 11. генерација, а тука е и Nvidia Geforce GTX 1650 Ti графичката карта со 4GB GDDR6 меморија. Достапни е Thunderbolt 4 конекција и до 16 GB DDR4-3200 SDRAM. HP ја истакнува и веб-камерата со физички затворач, AI Noise Removal и друго.

HP Envy 14 лаптопот ќе се најде во продажба од јануари, со почетна цена од 999 долари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести