Home » Хорор: Македонец си го убил 10 годишниот син во Шведска

Хорор: Македонец си го убил 10 годишниот син во Шведска

by Журнал

Шведските медиуми јавија за трагедија која што се случила пред неколку дена поточно на 8-ми јануари во стан во областа Розенлунд, Шведска.

Медиумите пишуваат дека таткото се обидел да го убие синот (10 години), а потоа викнал полиција.

Според информациите таткото бил сам со своето дете и го чувал кога го извршил делото.

Мажот во полиција кажал дека му доаѓале такви мисли да си го убие синот.

Информацијата ја потврдуваат и полициските службени белешки објавени во полицискиот билтен на Шведска.

Па така се наведува дека полиција била викната во областа Розенлунд во 10 часот и 55 минути со инфо дека има многу тешко повредено лице во апартман. Кога полицајците стигнале затекнате малолетно дете во животозагрозучка состојба и возрасен маж.

Веднаш момчето со хеликоптер било пренесено во болница, каде се обиделе да направат се’ за да го спасат, но не успеале, при што момчето им подлегнало на повредите.

Мажот е уапсен како осомничен за делото, а полицијата извршила увид.

Медиумите во Македонија известуваат дека се работи за трагедија во македонско семејство кое работело и живеело во Шведска.

Засега нема официјална потврда од МНР, која прибира повеќе информации за случајот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More