Home » Хорор лет за македонските одбојкари: Удрил гром во авиониот со кој се враќале за Скопје

Хорор лет за македонските одбојкари: Удрил гром во авиониот со кој се враќале за Скопје

by Журнал.мк

Гром удрил во авион додека летал, во кој се превезувале македонските одбојкари. Поради ова летот од Цирих до Скопје бил неочекувано e запрен, па пилотот решил да слета назад во Цирих. За среќа нема повредени, и авионот немал посериозно проблеми.

„Навистина неверојатна ситуација, додека летавме со авионот удри гром во него и пилотот реши да се врати во Цирих. Не беше пријатно кога слушнавме што се случи, видовме силна светлина во непосредна близина“, вели за ЕКИПА капитенот Никола Ѓоргиев.

Имено, одбојкарите денеска се враќаа во нашата земја по настапот на Златната лига во Белгија. Сега биле сместени во хотел и утре ќе се вратат назад во Скопје со нов лет.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More