17.8 C
Skopje
Sunday, March 26, 2023

Honor 9X ќе биде објавен на 23-ти јули

Најчитани вести

Една од најуспешните серии на паметни телефони на Honor наскоро ќе биде повторно вклучена.
Honor 9X ќе биде објавен на 23 јули и ќе го наследи Honor 8X, чија продажба достигна 10 милиони
единици побрзо од било кој друг модел на филијала на Huawei.

За датумот на премиерата, ние дознаваме од публикација во кинеската социјална мрежа Weibo на
претседателот на компанијата, Џорџ Жао. Настанот ќе се одржи во кинескиот град Ксиан, а можеби
и наскоро, уредот ќе има меѓународна премиера.

Во споделениот тизер од Жао гледаме натпис кој сугерира дека уредот ќе понуди високи
перформанси, но останува во средната и поприфатлива класа.

Иако немаме детали за идниот модел, не недостасуваат гласини за него. Според една од нив, во
новата серија, исто така, ќе има Pro варијанта, која може да понуди четирикратна главна камера.

Очекуваме нов дизајн кој е различен од актуелните предлози на Huawei и Honor, но ќе мора да
почекаме малку подолго за да видиме како ќе изгледаат моделите.

Најнови вести