Home » Honor 70 носи Snapdragon 778G и 66W полнење

Honor 70 носи Snapdragon 778G и 66W полнење

by Журнал.мк

Задната страна има главна камера Sony IMX 800 од 54 MP (сензор 1/1,49″ со пиксели од 1,0 µm) исто како кај варијантите Honor 70 Pro и Pro+. Има и ултраширок модул од 50 MP што се удвојува како макро камера и сензор за длабочина од 2 MP, иако го пропуштате телефото модулот кој е ексклузивен за телефоните од горната класа. Селфи камерата на предната страна е 32 MP наместо 50 MP што се наоѓа на Pro.

Honor 70 in all its colors
Honor 70 in all its colors
Honor 70 in all its colors
Honor 70 in all its colors

Honor отиде со чипсетот Snapdragon 778G+ на Qualcomm поврзан со 8/12 GB RAM и 256 GB база на складирање, иако можете да преместите до 512 GB ако ви треба дополнителен простор. Предниот дел на софтверот го управува сосема новиот Magic UI 6.1 базиран на Android 12, кој беше најавен заедно со серијата Honor 70. Има батерија од 4800 mAh што се полни со брзина до 66 W.

Honor 70 brings Snapdragon 778G+ and 66W charging

Honor 70 доаѓа во црна, зелена, сина и градиент бои. Почнува од 405 долари за верзијата со 8/256 GB и оди до 510 долари за верзијата со 12/512 GB.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More