32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Honor 20 Lite пристигнува на 15. октомври со градиент дизајн

Најчитани вести

Се подготвува претставување на новиот телефон Honor 20 Lite, кој утре официјално ќе биде промовиран во Кина. Смартфонот веќе се појави на TENAA сертификација, а објавени се и неколку фотографии кои укажуваат на градиент дизајнот на телефонот.

Уредот е заведен со број на модел LRA-AL00 и има процесор 2,2GHz, кој најверојатно ова ќе биде Kirin 810 чипсет. Доаѓа во комбинација со 4/6/8 GB RAM меморија и до 256 GB простор за складирање. Екранот е OLED со големина од 6,3-инчи со резолуција од 2400 x 1800p.

Кога станува збор за kamerite, има главен сензор од 48MP, секундарен од 8MP и сензор за длабочина од 2 MP. Предната камера е 16MP и сместена е во засек со форма на капка./извор: USB.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com