18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Honor годинава може да претстави смартфон со флексибилен екран

Најчитани вести

Honor неодамна се одвои од својата матична компанија Huawei, а оттогаш кинескиот производител работи напорно на нови производи, планови и соработки.

Извештаите споменаа дека Honor ја обновил својата соработка со Qualcomm, MediaTek, AMD и други, а беше најавена и соработка со Google. Сега новиот извештај сугерира дека Honor се подготвува да објави и флексибилен телефон. Уредот наводно ќе биде дел од серијата Honor Magic.

На почетокот на оваа недела, дојавувач сугерираше дека Honor планира да објави нов телефон со флексибилен екран во рамките на Magic линијата. Веројатно ќе станува збор премиум смартфон.

Засега нема никакви дополнителни детали, но претходно дознавме и дека Samsung планира да им ги понуди своите флексибилни дисплеи на други производители, како што се Xiaomi и Oppo. Дали ќе им се придружи и Honor останува да видиме.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com