Home » Холанѓанец повреден во Охридско Езеро, пренесен во Општата болница

Холанѓанец повреден во Охридско Езеро, пренесен во Општата болница

by Журнал.мк

Денеска околу 12 часот, државјанин на Холандија се повредил во Охридското Езеро.

ЦУК соопшти дека преку итниот број 112 добиле пријава за повредено лице кое било пренесено со кајче до пристаништето на хотелот „Александрија“ во Охрид.

Повредениот Холанѓанец, кој удрил во камен во езерото, бил преземен од Итна медицинска помош. Тој е надвор од животна опасност и е пренесен во Општата болница во Охрид на одделот за хирургија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More