Home » Хамас тврди дека држи повеќе од 100 луѓе во заробеништво во Газа

Хамас тврди дека држи повеќе од 100 луѓе во заробеништво во Газа

by Журнал.мк

Висок функционер на Хамас соопшти дека групата држи повеќе од 100 луѓе во заробеништво по нападот врз Израел.

– Високи израелски офицери се меѓу заробените, рече Муса Абу Марзук.

Се работи за бројка која е дополнителна од повеќе од 30 лица за кои се тврди дека ги држи палестинската група Исламски џихад.

Меѓу затворениците кои борците на Хамас ги одведоа во Газа има жени, деца и постари лица.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More