Home » Хамас ослободи двајца американски заложници

Хамас ослободи двајца американски заложници

by Журнал.мк

Хамас ослободи двајца американски државјани – мајка и ќерка – „од хуманитарни причини“, како одговор на посредничките напори на Катар, објави вечерва портпаролот на военото крило на Хамас, Абу Убаид.

Се уште не се објавени повеќе детали.

Израел соопшти дека нема да ја укине блокадата на Газа додека не бидат ослободени околу 200 заложници, додека „Тајмс оф Израел“ пишува дека може да ги има до 250.

Најмалку пет земји тврдат дека се во контакт со Хамас за ослободување на заложниците, пишува „Тајмс оф Израел“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More