Home » Халанд ќе биде подготвен за дуелот против Ливерпул

Халанд ќе биде подготвен за дуелот против Ливерпул

by Lina Muslija

Фудбалерот на Манчестер сити, Ерлинг Халанд не е потешко повреден и ќе може да настапи на дербито против Ливерпул идната сабота.

„Граѓаните“ беа исплашени поради повредата на Халанд, но за нивна среќа ќе биде достапен за важниот натпревар во елитата.

Халанд нема да настапи против Шкотска поради претпазливост, откако Норвешка ги загуби шансите за пласман на Европското првенство (ЕП):

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More