Home » Гвардиола откри кога Халанд се враќа на зелениот терен

Гвардиола откри кога Халанд се враќа на зелениот терен

by Журнал

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, откри кога напаѓачот Ерлинг Халанд ќе може да игра.

– Неговото закрепнување бара време. Се надеваме дека ќе го имаме готов до крајот на месецот. Заздравувањето траеше малку подолго од првично планираното, го цитира „ББС“ Гвардиола.

Дваесет и тригодишниот Норвежанец заработи повреда на ногата на натпреварот против Астон Вила (0:1) кој се одигра на 6 декември.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More