Home » Гвардиола не го знаеше името на напаѓачот на Вулверхемптон, волците го „пецнаа“ по неочекуваната победа (Видео)

Гвардиола не го знаеше името на напаѓачот на Вулверхемптон, волците го „пецнаа“ по неочекуваната победа (Видео)

by Lina Muslija

Вулверхемптон го направи најголемото изненадување во седмото коло и успеа да оставри победа над актуелниот англиски шампион, кој мора да се признае дека вчера беше непрепознатлив на „Молину“.

Заслуга за тоа имаат и домаќините кои одиграа речиси перфектен меч кога е поставеноста во прашање, но извонредно добри беа и при реализацијата на своите стопроцентни шанси.

Голот за одлука го постигна Кореецот Хи-Чанг Хван во 66-та минута, а токму напаѓачот на Вулвс се најде во првп план поради изјавата на Пеп Гардиола пред натпреварот.

Шпанскиот стручњак посебно ги пофали офанзивците на домаќинот, но во набројувањето на фудбалерите, подзаборави како се вика Хван и го нарече „корејското момче“.

Еден ден подоцна, токму Хван го постигна голот за победа, а „волците“ се јавија со твит во кои се повторени зборовите на Пеп.

https://x.com/FootballReprt/status/1707797325056299135?s=20

https://x.com/Wolves/status/1708141430617559410?s=20

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More