Home » Груби: 2.000 нови вработувања! Саемот за вработување на „Бехтел и Енка“ сега и во Скопје

Груби: 2.000 нови вработувања! Саемот за вработување на „Бехтел и Енка“ сега и во Скопје

by Журнал.мк

Саемот за вработување на конзорциумот „Бехтел и Енка“ за изградба на Коридорот 8 и 10 д продолжи со презентации и прифаќање на апликации за вработување и во градот Скопје. Оваа вест ја објави првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страна. Груби повторно ги повика сите заинтересирани лица да се пријават, бидејќи има 2.000 слободни работни места.

Целосен статус:

Новите 2.000 работни места во Bechtel & Enka се можност која не смее да се пропушти!

Продолжете да аплицирате со испраќање на вашето CV на hr@beuk.mk!

Од вчера (17.10.2023 – Вторник) продолжува презентацијата на профилите и критериумите за вработување во Бехтел&Енка и на плоштад Скендербег, плоштад Македонија и Капитол Мол во Скопје, процес кој ќе трае до 30 октомври.

Ве поканувам сите да ги посетите овие точки на презентација, да се информирате за можностите и да аплицирате, добивајќи професионален бенефит и станувајќи директен придонесувач во реализацијата на најголемиот инфраструктурен проект во историјата на државата, Коридорот 8 и 10Д.

2000 vendet e reja të punës në Bechtel & Enka, janë mundësi që nuk duhet lëshuar!Vazhdoni të aplikoni duke dërguar…

Posted by Artan Grubi on Wednesday, October 18, 2023

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More