Home » Грозоморно убиство го потресе Нови Сад: 18-годишно девојче го избоде својот тетин

Грозоморно убиство го потресе Нови Сад: 18-годишно девојче го избоде својот тетин

by Журнал.мк

Осумнаесетгодишната О. Ш. од Нови Сад синоќа околу полноќ го избола до смрт својот 30-годишен тетин, дознава „Блиц“.

На убиството му претходела расправија.

Новинарите на „Блиц“ биле на самото место кога дошла сопругата на починатиот, која видно потресена и со солзи во очите рекла дека не може ништо да коментира.

Околу 23 минути по полноќ, итната помош добила повик за убод со остар предмет.

„По пристигнувањето на екипата, при прегледот беа констатирани убодни рани со остар предмет. Првично беа почнати мерки за реанимација, но, за жал, безуспешно“, известија за „Блиц“ од новосадската итна помош, која можеше само да констатира смрт.

На О. Ш. ѝ е одреден притвор до 48 часа и со кривична пријава ќе биде изведена кај повисокиот јавен обвинител во Нови Сад, дознава „Блиц“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More