Home » ГРОМ ги достави шесте пратенички листи: Имаме угледни луѓе

ГРОМ ги достави шесте пратенички листи: Имаме угледни луѓе

by Журнал.мк

Вечерва до ДИК ги доставивме листите за пратеници, на кои имаме угледни луѓе кои можат да бидат вистински репрезенти на граѓаните, луѓе кои ќе се залагаат за реформи во образованието, во здравството и кои ќе работат храбро за Македонија, информираа од ГРОМ.

Оваа партија на Стевчо Јакимовски, која ќе настапи во коалиција со Интегра и ПЦЕР, на изборите ќе настапи со следните носители на изборни единици:

Добрила Андоновска во ИЕ1

Љупчо Ристовски во ИЕ2

Јордан Николов во ИЕ3

Ружица Николова во ИЕ4

Самка Ибраимоски во ИЕ5

Зоран Софрески во ИЕ6

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More