Home » Гризман стана најдобриот стрелец во историјата на Атлетико Мадрид

Гризман стана најдобриот стрелец во историјата на Атлетико Мадрид

by Журнал

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман стана најдобриот стрелец во историјата на Атлетико Мадрид во вчерашниот натпревар од шпанскиот Суперкуп против Реал Мадрид.

Вчерашниот гол на Гризман во поразот на Атлетико беше негов 174. гол во кариерата во Атлетико и така го помина легендарниот Луис Арагонес.

Гризман 174 гола постигна во 368 натпревари за Атлетико, а од нив 123 беа во Ла Лига, 31 во Лигата на шампионите, 13 во Копа Дел Реј, шест во Лига Европа и еден во шпанскиот Суперкуп.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More