Home » Гори објект и сува трева во Росоманско

Гори објект и сува трева во Росоманско

by Журнал.мк

Пожар зафати денеска објект и сува трева во Росоманско. Оваа информација попладнево ја потврдија за МИА од Територијалната противпожарна единица во Кавадарци.

Веднаш по пријавата за настанат пожар, на лице место интервениравме со две возила и пет пожарникари и во најбрзо можно време го локализиравме пожарот и го ставивме под контрола, рекоа од Противпожарната единица.

Оттаму апелираа до населението за внимателност, со цел превентивно да се влијае и да се избегнат пожари. Особено поради фактот, што во претходни неколку случаи на пожар, причината за нивно настанување бил човечкиот фактор.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More