Home » Гори напуштена куќа кај хотел близу Ист гејт

Гори напуштена куќа кај хотел близу Ист гејт

by Журнал

Пожар утринава избувнал во напуштена куќа позади хотел во близина на Трговскиот центар „Ист гејт“ во Скопје.

На терен се две противпожарни возила и шестмина пожарникари кои интервенираат на гасење на пожарот.

Дел од медиумите објавија дека пожарот се случил во хотел „Вип“ во близина на Трговскиот центар „Ист гејт“, но командирот на скопската противпожарна бригада вели дека не гори хотелот, туку напуштена куќа позади него.

„Пожарот е во напуштена куќа позади хотелот. Пожарникарите сè уште интервенираат“, изјави Томески.

Засега нема информации за повредени лица, а најверојатно причинета е само материјална штета.

Пријавата за пожарот била добиена во скопската противпожарна бригада утринава околу 8 часот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More