26.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Google Pixel 4 ќе биде поскап од очекувано!

Најчитани вести

Со сите информации кои веќе се појавија за Pixel 4 уредите речиси изгледа како веќе да беа претставени. Една од овие информации кои се појавија дефинитивно нема да им се допадне на корисниците…

Почетната цена на поголемиот Pixel 4 XL ќе биде 999 долари, додека помалиот Pixel 4 ќе чини 899 долари. Ова се значително повисоки цени од предвидените кои беа околу 829 долари. Со вакви цени, ова ќе бидат најскапите смартфони на Google досега.

Истовремено, ова се и повисоки цени од оние на претходните Pixel 3 модели кои чинат 799 и 899 долари. 

Иако сеуште не е потврдено, Google најверојатно ќе го замени поспориот Snapdragon 845 со новиот и побрз Snapdragon 855 процесор кој се наоѓа и вo Note 10, LG G8 ThinQ и OnePlus 7 Pro. Прв пат во својата историја, компанијата ќе претстави 6GB, наместо 4GB RAM. Помалиот Pixel 4 ќе има 5.7 инчен панел, додека Pixel 4 XL ќе доаѓа со 6.3 инчен панел./gsm.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com