21.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Google ја тестира Smart Downloads функцијата за YouTube наменета за Android

Најчитани вести

YouTube почна со тестирање на нова функција наречена Smart Downloads, а се врши на апликација наменета за уреди со Android.

Smart Downloads функционира така што презема 20 клипови секоја недела врз основа на преференциите на корисникот и тоа го прави кога уредот е поврзан на Wi-Fi мрежа. Целта е да се намали потрошувачката на мобилни податоци кога корисникот е во движење и ги гледа омилените клипови.

Новата опција е достапна само за премиум корисниците во Европа и е активирана во поставките. Оние кои сакаат да ја испробаат треба да се регистрираат до 14 февруари, а апликацијата ќе прикаже известување доколку на корисникот му недостасува простор на уредот за преземање клипови.

Сите клипови ќе бидат прикажани во Library табот со останатите преземени клипови.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com