Google објави возбудлив тизер со новите карактеристики на Pixel 4

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Google објави нов тизер за Pixel 4 што се очекува да биде лансиран во отомври.

Во видеото објавено на YouTube компанијата открива дека новиот телефон ќе се отклучува со технологија за препознавање на лица, а не со сензор за отпечаток од прст.

Google исто така открива дека Pixel 4 ќе има карактеристика наречена Motion Sense, што потврдува дека ќе има Project Soli чип што користи радар за да детектира движења со рака и гестикулации во близина на телефонот./ Извор: kajgana.com

T.E.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.