9.8 C
Skopje
Thursday, February 2, 2023

Google објави возбудлив тизер со новите карактеристики на Pixel 4

Најчитани вести

Google објави нов тизер за Pixel 4 што се очекува да биде лансиран во отомври.

Во видеото објавено на YouTube компанијата открива дека новиот телефон ќе се отклучува со технологија за препознавање на лица, а не со сензор за отпечаток од прст.

Google исто така открива дека Pixel 4 ќе има карактеристика наречена Motion Sense, што потврдува дека ќе има Project Soli чип што користи радар за да детектира движења со рака и гестикулации во близина на телефонот./ Извор: kajgana.com

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести