21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Google конечно ги ажурираше своите iOS апликации

Најчитани вести

Google многу од своите iOS апликации остави без ажурирање од почетокот на декември, што загрижи многу корисници, бидејќи често добивале пораки за застареност на апликациите при најавување на профилите на Google.

Според 9to5 Google, овој пост е завршен, па сега апликациите како YouTube добиваат ажурирање на iOS. И покрај фактот дека сè оди како што треба сега, многумина се прашуваа за што всушност се работи.

Така, некои од упатените „пуштија муабет“ дека Google всушност не се согласува со промените во политиката за приватност што ги воведе Apple, така што немаше нови надградби толку долго.

Google не обезбеди официјални информации за тоа, но неодамна ги ажурираше апликациите како YouTube Music, Studio или TV за iOS. Сепак, корисниците се надеваат дека наскоро ќе пристигне ажурирање за Google Chrome, во спротивно може да има безбедносни проблеми.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com