Home » Голмански проблеми за Реал Мадрид: После Куртоа, се повреди и Кепа

Голмански проблеми за Реал Мадрид: После Куртоа, се повреди и Кепа

by Журнал.мк

Наместо Кепа Аризабалага, на голот на Реал Мадрид за дуелот со Брага застана третиот голман Андреј Лунин, кој сигурно ќе го чува голот на „кралевите“ во следниот период. Тренерот Карло Анчелоти се соочи со нов проблем. Откако е јасно дека долго време нема да смета на повредениот Тибо Куртоа, кој можеби ќе отсуствува до крајот на сезоната, сега се повреди и Кепа Аризабалага.

Кепа ќе биде надвор од терените три недели. Тој се повреди на загревањето на својот тим пред мечот со Брага кој се одигра во среда.

Кепа летоска стигна на позајмица од Челси, откако Куртоа ги скина лигаментите на коленото. Тој беше изборот за голман по повредата на Белгиецот, но сега Лунин ќе ги брани „кралевите“ во следниот период.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More