Home » Голем пожар зафати цела населба во Нови Сад, изгореа десетина куќи

Голем пожар зафати цела населба во Нови Сад, изгореа десетина куќи

by Журнал.мк

Голем пожар утрово околу 4 часот и 30 минути ја зафати населбата Бангладеш кај Нови Сад, во Србија.

Пожарот зафатил голем дел од населбата.Според српските медиуми, целосно или делумно изгореле десетина куќи.

Во гаснењето на пожарот се ангажирани 13 пожарникари и спасувачи со седум противпожарни возила, како и членови на противпожарни единици.

Црн чад е видлив од голем дел од Нови Сад.

Повредени нема, априсутна е и брза помош.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More