Home » Голем пожар во Сараево, граѓаните им помагаа на пожарникарите

Голем пожар во Сараево, граѓаните им помагаа на пожарникарите

by Журнал.мк

Денеска во сараевската населба Отока на отворениот пазар Квадрант избувна пожар кој беше изгаснат од осум противпожарни единици. Пожарот предизвика огромни штети. Изгореа речиси сите тезги, а пожарот оштети и блиска зграда.

Целосно изгоре првиот ред од улицата Алија Кучукалица, а од силината на ударот од неколку експлозии се искршиле стакла на околните згради.

Како што јавува Аваз, многу граѓани се собрале на пазарот и им помогнале на пожарникарите да го изгаснат пожарот. Поради огнената стихија, голем облак од црн чад се разви над главниот град на Босна и Херцеговина, а сирените одекнаа низ градот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More