Home » Голем пожар кај Василево, се шири кон селата Сушево и Злеово

Голем пожар кај Василево, се шири кон селата Сушево и Злеово

by Журнал.мк

Пожарот на отворено кој вчера попладне започна на територијата на општина Василево се уште е активен, се разгорува и се приближи во непосредна близина на село Сушево, а се шири и кон село Злеово поради што за гаснење се подготвува еден полициски хеликоптер кој ќе полета набргу, информираат од Центарот за управување со кризи.

На терен се екипи на струмичката територијална противпожарна единица, а и хеликоптерот на МВР кој почна да исфрла вода.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More