Home » Годишeн состанок на Советот за Регионална соработка во Скопје

Годишeн состанок на Советот за Регионална соработка во Скопје

by Журнал.мк

Во Скопје денеска и утре се одржува Годишниот состанок на Советот за Регионална соработка (РCC). На собирот ќе учествува министерот за надворешни работи Бујар Османи во својство на претседавач со Процесот за соработка на Југоисточна Европа (ПСЈИЕ),

На агендата на Годишниот состанок на Советот за РCC се годишниот извештај, Стратегијата ЈИЕ 2030, како и процедурата на избор на новиот генерален секретар на Советот, соопшти МНР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More