Home » ГО ПОГРЕБА СИНОТ Шинејд О’Конор го испрати Невим облечена во розово

ГО ПОГРЕБА СИНОТ Шинејд О’Конор го испрати Невим облечена во розово

by Журнал.мк

Ирската музичка ѕвезда Шинејд О’Конор (55) вчера го погреба малолетниот син Невим Нест Али Шејн О’Конор (17), кој на 7 јануари под неразјаснети околности си го одзеде животот.

Шинејд на погребот дојде облечена во розово, бидејќи, како што објасни подоцна, тоа би му се допаднало на нејзиниот син.

Откако се врати во својот дом, таа напиша многу трогателен твит:

„Само што се простивме од нашиот прекрасен ангел Шени. Многу убава хинду церемонија. Тој би го сакал ова“.

Кога дозна за трагедијата, Шинејд соопшти:

– Ги идентификував посмртните останки на мојот син. Господ да ѝ прости на Ирска, бидејќи јас сигурно нема. Ќе почекам да го оплачам синот, а кога ќе бидам подготвена на сите ќе им кажам точно како државата Ирска во своето незнаење, злоба и лаги во болницата „Тусла“ овозможи мојот син да умре.

Педесетина нејзини пријатели дојдоа на испраќањето на Невим на гробиштата Њуландс Крос во Западен Даблин.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More