Home » Го испрскал со спреј и го ограбил: Прилепчанец доживеал шок од свој познаник

Го испрскал со спреј и го ограбил: Прилепчанец доживеал шок од свој познаник

by Журнал.мк

На 30.03.2024 во 17.15 часот во ОВР-Прилеп, В.М.(68) од Прилеп пријавил дека во зграда на ул.„бул.Гоце Делчев” од страна на едно лице, кое според пријавеното му било познаник, бил испрскан со спреј по што му го одзело паричникот во кој имало пари.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More