Home » Го фатиле додека крадел во Валандово, уапсен 42-годишник

Го фатиле додека крадел во Валандово, уапсен 42-годишник

by Журнал.мк

На 11.01.2022 во 02.20 часот полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода С.У. (42) од Валандово, кој бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба“ на подрачјето на Валандово.

Притоа од него биле одземени предмети кои потекнуваат од стореното кривично дело.

Известен е Јавен обинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и по документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More