Home » Гласачите на ДУИ ќе ја гласаат сопругата на Курто Дудуш за пратеник, Дудуш добива директорски места

Гласачите на ДУИ ќе ја гласаат сопругата на Курто Дудуш за пратеник, Дудуш добива директорски места

by Журнал.мк

Партијата на градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш постигна договор со ДУИ за заеднички настап на парламентарните избори.

Како што вчера објавивме, Дудуш се сретна со Али Ахмети и се договорија за предизборна коалиција со ДУИ.

Сега тој добива кандидат за пратеник, a се работи за неговата сопруга Фатима Османовска.

Таа ќе биде број 5 во изборната единица 2.

Дудуш добил и ветување за функцијата директор на ГТЦ-Скопје, како и директор на Центарот за социјална работа – Скопје.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More