Home » ГИ НАШОЛ ПО НЕЈЗИНАТА СМРТ: Фута откри што ќе прави со необјавените текстови на Марина Туцаковиќ

ГИ НАШОЛ ПО НЕЈЗИНАТА СМРТ: Фута откри што ќе прави со необјавените текстови на Марина Туцаковиќ

by Lina Muslija

Текстописецот Марина Туцаковиќ создаде некои од најголемите хитови на српската музичка сцена, а по нејзината смрт останаа необјавени повеќе текстови.

Нејзиниот сопруг, Александар Фута Радуловиќ откри што ќе направи со нејзините текстови кои ги пронашол по смртта на Марина.

-Има уште можеби две или три песни кои се комплетни, кои го чекаат вистинскиот интерпретатор. Останатите се само некои делови. Сега не сакам на никого да му давам да ги доработува, но ќе видиме што ќе биде, изјавил Фута за емисијата „Премиера“.

Марина Туцаковиќ почина во септември 2021 година по долгогодишна битка со тешка болест.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More