Home » Германската полиција приведе 22 годишен македонски државјанин

Германската полиција приведе 22 годишен македонски државјанин

by Журнал.мк

Две лица се повредени во тепачка во дискотека во Клагенфурт. Полицијата успеала да спречи понатамошни расправии во болницата.

На 07.07.2024 година дошло до физичка пресметка меѓу 22-годишен маж од Македонија, кој живеел во Клагенфурт и 21-годишен маж од Клагенфурт.

Дваесет и едногодишното момче од Клагенфурт со повреди на лицето и расекотини било донесено во Клиниката во Клагенфурт од страна на итната помош. 22-годишниот државјанин на Македонија во болница отишол самостојно, придружуван од бројни пријатели.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More