Home » Гаши на средба со Агелер

Гаши на средба со Агелер

by Журнал.мк

Амбасадорката на САД во земјава, Анџела Агелер денеска оствари средба со новиот спикер на Собранието Африм Гаши. Средбата се одржа во Собранието зад затворени врати.

Африм Гаши денеска ќе се сретне и со швајцарската амбасадорка како и со постојаната координаторка на Обединети нации.

Серијата на средби ќе ја продолжи и во четврток кога треба да се сретне и со амбасадорката на Германија, а во петок во неговата агенда се и средбите со заменик министерката за надворешни работи на Грција и грчката амбасадорка во земјава, Софија Филипиду.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More