32.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Гаши: Албанците бараат сериозна политичка алтернатива за ДУИ

Најчитани вести

„Преговараме со албански политички партии и блиску сме до договор. До средината на јануари може и да објавиме коалиција“, потенцираше Гаши.

-Се надевам дека ќе има избори. Нема причина за одложување. Субјективна оценка на Заев е дека изборите може да се одложат доколку не се усвојат одредени закони. Битно е да се носат квалитетни закони, кажа во „Утрински брифинг“ на „Слободен печат“ првиот човек на „Алтернатива“, Африм Гаши.

„Преговараме со албански политички партии и блиску сме до договор. До средината на јануари може и да објавиме коалиција. Јавноста знае дека со Села преговараме, а понатаму ќе вдиме дали ќе го прошириме блокот. Кај Албанците постои расположение за промена. Очигледно е дека некои Албанци станаа традиционални гласачи на СДСМ“, потенцираше Гаши.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com