Home » Гаши: Ќе се погрижам Собранието да биде во служба на сите граѓани

Гаши: Ќе се погрижам Собранието да биде во служба на сите граѓани

by Журнал.мк

Јован Митрески на Африм Гаши поладнево му ја примопредаде функцијата претседател на Собранието и му честита за изборот.

Им благодарам на сите граѓани што гласаа на изборите и на сите пратеници што ме поддржаа. Лично ќе се погрижам Собранието да го подигнам на повисоко ниво, да биде во служба на сите граѓани, изјави Гаши.

Тој најави соработка со, како што рече, сите политички партии.
Најбитно е да ги зацврстиме инститиуциите, да зрееме како држава и како институиции, потенцира Гаши.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More