25.8 C
Skopje
Thursday, August 11, 2022

Garmin Vivomove 3: Елегантни паметни часовници со интересни функции!

Најчитани вести

Garmin најави нова серија на елегантни и луксузни паметни часовници – Garmin Vivomove 3

Garmin Vivomove 3 доаѓаат во повеќе бои и големини – од поексклузивни и поскапи модели до поевтини пластични верзии. Најинтересна карактеристика е скриениот дисплеј кој покажува нотификации и може да се користи за проверување на здравствениот дневен статус. Скриениот панел доаѓа во два дела – еден на горниот и еден на долниот дел. 

Vivomove 3 Style - Garmin Vivomove 3 series: an incredibly classy watch with a hidden smart display (hands-on)

Ова се останатите интересни функции на Vivomove 3 серијата:

  • Добивање е-пошта, пораки и нотификации 
  • Мерење на дневна активност, чекори и интензивност
  • Мерење на нивото на стрес
  • Мерење на спиењето 
  • Мерење на притисок
  • GPS за прошетки и трчање
  • Профили за јога, кардио, пливање и слично/gsm.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com