9.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Galaxy Note 10 Lite: Спецификации и неколку изненадувања

Најчитани вести

Слично со Note 9, Note 10 Lite ќе доаѓа со Exynos 9810 во внатрешноста, заедно со 6GB RAM и 128GB меморија. Оваа конфигурација веќе само по себе ќе нуди прилично импресивни перформанси, но ако тоа не е доволно ќе биде достапна и меморија од 512GB. 

Како и последните уреди на компанијата, Note 10 Lite ќе работи на Android 10. Овој софтвер ќе биде придружен од голема батерија од 4500 mAh која ќе поддржува брзо полнење од 25W. 

Detailed Galaxy Note 10 Lite spec sheet includes some surprises

Преминувајќи на неговиот изглед, на предниот дел ќе се наоѓа 6.7 инчен Infinity-O дисплеј со селфи камера сместена во центарот. На задниот дел ќе има нов систем камери со три сензори и LED блиц кој ќе бид во горниот лев агол. Се разбира, ќе доаѓа со S Pen пенкало. 

Навраќајќи се на камерите, главниот сензор ќе биде од 48 мегапиксели, вториот ќе биде од 12 мегапиксели и широкоаголен и третиот ќе биде од 5 мегапиксели и наменет за портрети. 

Продажбата на Galaxy Note 10 Lite ќе започне во јануари. 

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести