Home » Гал Гадот обожува да раѓа: „Би го правела тоа еднаш неделно ако можам!“

Гал Гадот обожува да раѓа: „Би го правела тоа еднаш неделно ако можам!“

by Журнал.мк

Глумејќи јаI Wonder Woman, Гал Гадот изведувала физички подвизи за кои обичните смртници можат само да сонуваат. Надвор од екранот, таа е еден од обичните смртници.
Сепак, се чини дека оваа мајка на три деца сè уште поседува мал дел од натчовечката сила и издржливост на суперхероината што ја отелотворува. Тешко е да се објасни нејзината љубов кон породувањето на друг начин.
„Сакам да раѓам“, рекла Гадот неодамна во интервју за InStyle изданието на Badass Women. „Би го правела тоа еднаш неделно ако можам. Толку е магично“.

Иако породувањето е различно за секого, не може да се негира дека тоа е болно искуство. Во една рана студија за породилна болка, 91% од учесниците рекле дека чувствуваат „високо ниво на болка“ за време на породувањето. Покрај тоа, 41% од овие учесници ја опишале својата болка како „најлошата можна болка“.
Сепак, за Гадот, која признала дека имала епидурална со секоја од нејзините три ќерки и затоа не почувствувала максимална болка, чинот на донесување нов живот во светот ја надминува секоја болка што ја доживеала. „Во моментот кога ќе почувствувате дека создавате живот, тоа е неверојатно“, изјавила таа за InStyle.

Таа не е љубител на бременоста
Но, се чини дека љубовта на Гадота кон породувањето не се проширува и на бременоста. Всушност, таа изјавила дека се чувствувала лошо во текот на сите три бремености. Бременоста ми е тешка – ми се гади и имам мигрена“, вели таа. „Не сум во мојот елемент“.
Гадот е мајка на 10-годишната Алма, 4-годишната Маја и 6-месечната Даниела со нејзиниот сопруг Јарон Варсан и верува дека ускладувањето на мајчинството со нејзината кариера е најмоќното нешто што некогаш го направила.
„Кога си на снимање, си како змеј“, изјавила Гадот за InStyle, која всушност била во петтиот месец од бременоста со Маја додека ги снимала сцените за Wonder Woman. „Можете да летате многу високо во вашата кариера. Потоа доаѓате дома за да ја извршите вашата главна смена како мајка. Не се работи за мене, туку, „Во ред, сега треба да ја избањам Маја, да ја нахранам Алма, да ја ставам Даниела во кревет.’ Тоа е она што го работам: жонглирање помеѓу мојот семеен живот и мојата актерска кариера“.

Така, иако многумина нема да се поистоветат со нејзината љубов кон породувањето, веројатно ќе можат да се поистоветат со нејзината искреност за вистинските предизвици на родителството на три деца. „Да, три деца. Тоа не е шега”, изјавила таа за InStyle. „Господ да ги благослови, но тоа е многу работа“.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More