27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Габриел Жезус: Сакам да играм на секој натпревар, но реалноста е поинаква

Најчитани вести

Напаѓачот на Манчестер сити, Габриел Жезус призна дека сака да игра на секој натпревар.

– Сакам да играм на секој натпревар, но реалноста е поинаква. Се обидувам да го искористам времето кога играм кога сум на теренот. И мислам дека дојде моето време. Само сакам да играм фудбал и да се подобрам, изјави Жезус.

Оваа сезона, 22-годишниот Бразилец настапи на 24 средби, од кои 18 започна во стартниот состав.

Манчестер сити веќе в петок го очекува гостување кај Вулвс, а дали Жезус ќе го забележи својот 25 настап за „граѓаните“ ќе зависи од тренерот Пеп Гвардиола.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com